Masáže v pohodlí Vašeho domova

Druhy masáží

Relaxační masáž šíje - uvolnění zatuhlého krku a zmírnění bolesti

Masáž šíje

Šíje je velice hodně zatěžovanou a namáhanou oblastí u žen i mužů. Dosti často také dochází k tzv. přeležení nebo zablokování a dostavují se velice nepřijemné pocity bolesti nebo pnutí v oblasti krční páteře. Tato svalová tenze může způsobovat i další obtíže, například bolesti hlavy, brnění prstů atd. Relaxační masáž šíje Vám může pomoci se zkrácením doby trvání těchto nepříjemných pocitů a zároveň pravidelnou masáží této oblasti předcházíte recidivě bolestivých stavů. Masáží této oblasti docílíme velmi příjemných pocitů pro masírovaného a proto je vyhledávanou relaxační technikou. Masáž krku je vhodné spojit s níže položenou oblastí tedy oblastí zad. Touto kombinací masáží ulevíte často a hodně namáhané oblasti těla.

Relaxační masáž zad - uvolnění spazmat a urychlení regenerace

Masáž zad

Jak je již výše zmíněno záda jsou velice namáhanou oblastí a v kombinaci s masáží šíje je vhodné dostačně pečovat o tuto oblast. Pomáhat urychlovat regeneraci a očisťovat svaly v této oblasti a přitom zároveň se uvolnit i psychicky a odpočinout. Urychlení regenerace, relaxace a také uvolnění psychické - to jsou cíle této masáže prováděné zkušnýma rukama maséra. Za použití buď neutrálních nebo vonných a podpůrně léčivých olejů se budete po masáži cítit příjemě a při pravidelném opakování masáží zaznamenáte zlepšení Vašeho tělesného i duševního zdraví.

Masáž nohou a hýždě

Masáž nohou a hýžďové oblasti Masáž nohou a hýžďové oblasti

Masáž nohou a oblasti hýždě je vhodné provádět při jedné návštěvě maséra. Neboť Vaše nohy, které Vás celý den nosí, a také na nich většinu času stojíte, si tuto péči a čas jistě zaslouží. Taktéž zadeček, skládájící se z trojice svalů gluteus, který je nedílnou součástí svalů nohou jistě ocení důkladné propracování a následnou péči. Péče a čas, který věnujete svým nohám a svému zadečku pocítíte nejen lehkostí Vašich nohou, ale i příjemnými pocity na těchto částech těla. Dnešní doba přináší i fenomém ochabování svalových partií a žel ani této skupině svalů se tento fenomén nevyhýbá. Např. vyřazení nebo výrazné ochabnutí středního hýžďového svalu má za následek tzv. kachní chůzi - kolébání trupu ze strany na stranu. Dlouhodobým neřešením tohoto problému dochází i následným dalším bolestivým oblastem nejen na zádech.

Indická masáž hlavy - odbourání napětí a hluboké zrelaxování

Indická masáž hlavy

-při Indické masáži hlavy je docíleno jemného, léčivého ošetření nejen ramen a horní části paží, šíje, hlavy, ale i obličeje. Toto vše je prováděno v sedě. Pomocí Indické masáže uvolníme svaly, prokrvíme pokožku a tím, také odstraňujeme každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a také v šíji. Tato masáž má i velice pozitivní účinky na kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje náš organismus. Masáž pomáhá odčerpávat pryč toxiny, které se hromadí především v kůži a svalech. Opakována několikrát za sebou a poté preventivně, dokáže omezit výskyt migrén.Provádíme ji na sucho, tedy bez použití masážních prostředků, nejlépe přes tričko. Tím, že při této masáži není potřeba žádného oleje, nezůstává na těle žádný mastný film a Vy se proto může cítit po této masáži velice příjemně. Masírovaná osoba sedí pohodlně na židli. Začíná se šíjí, následuje krk, hlava, vlasy a poté přecházíme plynule nakonec na obličej pro zvýšení antistresového relaxačního účinku. Tato masáž vhodná, jako krátká pauza při práci - zvláště při kancelářské činnosti a kdykoliv pro pocit uvolnění. Masáž je časově i prostorově nenáročná. Účinky indické masáže hlavy jsou markantní, jednou si ji vyzkoušíte a rázem si ji zamilujete: budete odcházet uvolnění, odpočinutí a díky vyplavujícím se endorfinům budete mít příjemnou náladu.

Dornova metoda - vyrovnání délky končetin a upravení statiky těla.

Dornova metoda

Tato metoda pocházející z Německa řeší problémy pohybového aparátu-páteře a kloubů. Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Čímž se zároveň uvolní energetické blokády postiženého místa. Provádí se volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců nebo ruky terapeuta. Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti díky dornově metodě pociťují okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Součástí obvykle bývá Breussova masáž působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění pohybového aparátu. Pro svou jednoduchost, bezpečnost a účinnost je tato metoda stále oblíbenější a vyhledávanější.

Dornova metoda

Po navrácení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti díky dornově metodě pociťují okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterými bychom mohli klienta poškodit Využítí terapie: uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích - prevážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Léčí problémy se skoliózou, velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím napravuje celkovou statiku těla. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta.Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit.

Dornova metoda

Tato metoda srovnává rozdílnou délku dolních končetin, rovná rotace kyčelních kloubů, a tím i nohy, které mívají tvar do "O" a do "X", rovná páteř, a to jednotlivé obratle i skoliosu. apod. Je to proto, že posunuté obratle brání správné inervaci vnitřních orgánů. Po srovnání posunutých obratlů často přejdou migrény, bolesti ramen a jiné potíže, které klasická medicína léčí léky proti bolesti. Odstraňuje tak bolesti spojené s nerovností páteře, srovnává kostrč a může tím přispět k otěhotnění, pomáhá při léčbě haluxů, může předejít operaci při výhřezu ploténky atd. Často se stává, že pacientům po provedení Dornovy metody ustanou potíže se žaludkem a zažíváním, astmatem, mravenčení v končetinách, migrenozní stavy.

Breussova masáž - energetické ošetření páteře

Breussova masáž

Breussova masáž je citlivou, silně energetickou masáží zad, která je s to řešit duševní, energetické a tělesné blokády a je výchozím bodem regenerace podvyživených plotének a klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, zvláště v oblasti kosti křížové. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeši široké spektrum zdravotních potíží mimo jiné vede také k odbouraní hluboko uložených psychických problémů. Masáž je možno libovolně opakovat. V praxi se velmi dobře kombinuje s Dornovou-metodou a je ji možno použít k doplnění jiných terapií. Masáží zad v oblasti páteře různými masažními hmaty a dostatečném vmasírovaní masážního oleje, který je směsí za studena vylisovaného olivového oleje a třezalky se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemných, citem naplněných zákrocích se přikládá hedvábný papír a postupným přikládáním rukou na páteř, kde vzniká přes "kondenzátor" kůže-olej-papír-ručnik a ruce k zmagnetizovaní a tím se umožní, že třezalkový olej ještě hlouběji proniká do oblasti páteře.

Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, nýbrž "zdegenerované", které se touto masáží zase regenerují. Masážní olej je substance olivového oleje vylisovaného zastudena s květem třezalky. Masáž se provádí na lehátku,ve spodním prádle.

Bambusová masáž - Bamboo-treatment

Bambusová masáž s použitím bambusových tyčí je podpořena velmi exkluzivní ze zahraničí převzatou technikou, která nese uvolňující, zklidňující, obnovující a drenážní vlastnosti.

Bamboo-treatment

K masáži celého těla se využívají nahřívané bambusové tyče a originální, velice jemný bambusový bio olej. Bambusová masáž efektivně stimuluje nervový a svalový systém, což je obzvlášť prospěšné Bamboo-treatment

nejen při těžkých fyzických zátěžích. Ženy uvítají její blahodárný vliv této masáže proti tvorbě celulitidy a otoky. Bambusová procedura pozitivně přispívá také k tvarování postavy, čehož lze dosáhnout pomocí mízní drenáže a stimulace oběhu krve. Bambusovou tyčí a přesným kontrolovaným přenášením tlaku na ni docílíme dokonalého uvolnění svalů, čímž zaručíme dlouhodobý efekt masáže a výbornou možnost relaxace těla. Bambusová masáž uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy, odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Bamboo-treatment

Má kosmetické účinky i v oblasti obličeje (odstraňuje tzv. druhou bradu, drenážuje obličej). Pokožka je po této masáži pružnější, jemnější hebčí a zářivější. Bambusová masáž je novým wellness trendem v USA a pozvolna se rozšiřuje i do Evropy.

Bamboo-treatment

Bambusové tyče, pevné, ohebné hladke jsou hlavním nástrojem maséra. Ten je přikládá na pokožku klienta a pomalu jimi válí po problematických částech těla. Tyče mají různou délku a průměr, což umožňuje měnit tlak a regulovat tak přítok krve.

Bamboo-treatment

Bambusovou masáž začínáme nanesením drobného množství rozehřívajícího oleje na partie. Olej obsahuje bambusové bio-výtažky. Bambusová masáž se týká především masáže nohou, rukou, chodidel, zad, břicha, ramen, obličeje a dokonce i pokožky hlavy, z čehož se následně dostavuje celkově uvolňující efekt. Vyvrcholením bambusové masáže je pomalá masáž páteře. Každý bambus je speciálně určen pro danou část těla a tím se maximalizuje úroveň tlaku. Po masáži aplikujeme bambusový krém, který má blahodárné a detoxikační účinky na pokožku. Zážitek z masáže zesilují a podporují libé vůně rozmanitých bylinek a olejů.

Webdesign RH